Jeśli Cierpisz Na Ból Pleców To Ten Artykuł Jest Dla Ciebie!

Uważasz, że masz problemy z kręgosłupemBól pleców towarzyszy Ci każdego dnia? Rano budzisz się ze sztywnością w dolnej części kręgosłupa?

Sądzisz, że cierpisz na rwę kulszowąTwoje bóle sukcesywnie nasilają się? Jeśli przynajmniej raz odpowiedziałeś twierdząco, to dobrze trafiłeś…

Dolegliwości bólowe tego typu to problem większości społeczeństwa XXI wieku.

Początki…

Agnieszka (imię zmienione), która ostatnio trafiła do gabinetu, ma 45 lat. Opisała swój ból kręgosłupa jako występujący najczęściej w trakcie dłuższego siedzenia. Po kilkunastu minutach przebywania w jednej pozycji odczuwa ciągnięcie w plecach i pośladkach. Sztywność i ból pleców towarzyszą jej za każdym razem, kiedy próbuje wstać i “rozprostować kości”. Niedawno pojawił się również dyskomfort w prawej łydcePozycja siedząca jest dla niej obecnie bardzo uciążliwa.

bol plecow chiropraktyk
Źródło: pl.freepik.com

Agnieszka z zawodu jest księgową. Większość czasu pracy spędza przy biurku, kartkując faktury i wpisując kolejne liczby do komputera. 10 lat temu zaczęła odczuwać bóle pleców, z czasem problem zaczął narastać. Dzisiaj, każdego ranka, Agnieszka zastanawia się jak długo uda jej się wysiedzieć na krześle.

Dlaczego Odczuwamy Ból Pleców?

Przyczyn bólu pleców można być tak wiele, że artykuł ten miałby kilkanaście stron. Raczej nikt nie miałby teraz czasu (i chęci) czytać i szukać tam rozwiązania odpowiedniego dla siebie. Artykuł ten omawia natomiast kilkanajczęstszych problemów, z którymi trafiają Pacjenci, skarżący się na ból kręgosłupa.

Pierwszym i moim zdaniem najczęstszym przypadkiem, jest ten opisany powyżej. Tak samo, jak Agnieszka, tak i wiele innych osób ma problem z dłuższym przebywaniem w pozycji siedzącej. Wspomniane księgowe, kierowcy, inni pracownicy biurowi. To te grupy zawodowe widuję obecnie najwięcej w pracy.

Ich problem jest podobny…

rwa kulszowa co robi
Archiwum prywatne

Siedzę – Boli, Rozruszam Się – Nie Boli. 

Napięcia tworzące się w okolicach mięśni pośladkowych i przykręgosłupowych, rzutują na dolny odcinek kręgosłupa. Ból pleców, który znika po kilkunastu krokach? To efekt tymczasowego rozluźnienia ww. mięśni oraz nerwów, które je unerwiają. Nerwy te, np. pośladkowy górny, często są wyczuwalne jako przeskakując, gruba struna na górnej części pośladka. U niektórych Pacjentów praca tylko w tym obszarze zmniejsza ból. Albo wydłuża czas, który można wysiedzieć, bez odczuwania sztywności w plecach.

Pseudo Rwa Kulszowa

Innym podobnym przykładem jest napięty mięsień gruszkowaty. W jego bliskiej okolicy przebiega nerw kulszowy (u niektórych ludzi nerw kulszowy przebiega PRZEZ ten mięsień). W czasie kiedy nerw ten jest uciskany przez napięty mięsień, odczuwalne są drętwienia łydki lub promieniujący ból do łydki.

bol kregoslupa co robic jak pozbyc sie
Archiwum prywatne

Niestety problem ten jest często mylnie kojarzony z rwą kulszową. Nie każdy ból pleców i towarzyszące temu dolegliwości w kończynie dolnej to od razu słynna rwa. Często to tylko napięcia w obszarze miednicy, stawu krzyżowo-biodrowego lub wspomnianego już mięśnia gruszkowatego.

Problem ten może rzutować na dolne części pleców bólem. Co tylko wzmacnia przekonanie, że to rwa kulszowa.

Jak Wyleczyć Ból Pleców?

Najlepszą formą pracy z bólem dolnej części kręgosłupa jest profilaktyka. Jeśli odczuwasz jakieś dolegliwości bólowe, choćby po raz pierwszy w życiu, to warto odwiedzić Fizjoterapeutę w Twojej okolicy. Przeciąganie takiej wizyty spowoduje, że ból w najbliższym czasie będzie się nasilał… Nie ma na co czekać!

Natomiast jeśli już dłuższy czas zmagasz się z dyskomfortem w tych okolicach, to jest ten czas na zmianę! Wejdź na ZnanyLekarz.pl lub ZnajdźGabinet.pl i umów się na wizytę!

Dobry Specjalista będzie poszukiwał przyczyn dyskomfortu nie tylko w miejscu bólu, ale na całym ciele. Często będzie to praca z okolicami jamy brzusznej, pośladków lub całego kręgosłupa.

80% Ludzi

Według badań 80% społeczeństwa skarży się na ból pleców [1]. Sam widzisz, jak częsta jest to przypadłość. Jesteś na dobrej drodze, aby zmniejszyć swoje dolegliwości. Gratuluję!

Dla każdego nas nasze dobre samopoczucie w ciągu dnia jest szalenie ważne. Warto wprowadzić zmiany już teraz. Czasami praca ta będzie wymagała z Twojej strony cierpliwości i wkładu finansowego. Wierzę jednak, że uda Ci się osiągnąć naprawdę wspaniałe efekty.

Zdrowie to nasza największa wartość! Zadbaj o swoje!

tekst alternatywny
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Obecne są również mrowienia w tylnej części łydki prawej. Ten przypadek szerzej opisałem tutaj. Młodsza natomiast odczuwała ból pleców wieczorami, po pracy. Dodatkowo pojawiało się […]

trackback

[…] Zobacz również: Jeśli Cierpisz Na Ból Pleców To Ten Artykuł Jest Dla Ciebie […]

trackback

[…] Zobacz również: Jeśli Cierpisz Na Ból Pleców To Ten Artykuł Jest Dla Ciebie […]

trackback

[…] do wcześniejszego postu, ból pleców dotyczy 80% naszego społeczeństwa, ten ogromny problem będzie się tylko nasilał. Obecne “zasiedzenie się” […]